Graitec PowerPack for Advance Steel

AS PP 2020 256x256GRAITEC Advance PowerPack 2019 jest wydajnym dodatkiem do programu Autodesk Advance Steel 2019, zaprojektowanym w taki sposób, aby zwiększyć możliwości, wydajność i produktywność użytkownika. Graitec PowerPack wzmacnia funkcjonalność Autodesk Advance Steel poprzez wprowadzenie zestawu unikalnych narzędzi, szablonów oraz połączeń zaprojektowanych w celu przyspieszenia pracy z projektem.

Wykorzystując program GRAITEC Advance PowerPack, użytkownicy będą mieli dostęp do wielu nowych narzędzi i funkcjonalności, dających im przewagę nad konkurencją. Dzięki narzędziom do szybkiego modelowania (opcje dla belek i blach giętych) oraz nowym funkcjonalnościom programu (profile ażurowe belek, automatyczne szablony), zintegrowanym w nowej, łatwej w użyciu wstążce, korzystanie z programu Autodesk Advance Steel jest prostsze oraz usprawnia proces projektowy konstrukcji.

PowerPack for Advance SteelWstążka Graitec PowerPack

Polecenia, podzielone na kategorie, są dostępne na wstążce Graitec PowerPack:

wstazka 01

Wstążka Graitec PowerPack dla Autodesk Advance Steel na platformie AutoCAD:

wstazka 02

Przydatne polecenia do szybkiego modelowania - Wydajność

Belka, powtórz

To łatwe w użyciu narzędzie przyspiesza tworzenie modelu poprzez umożliwienie powtarzania rysowania wielu belek bez konieczności otwierania lub zamykania okna dialogowego Przekrój po każdej belce. Po zakończeniu naciśnij klawisz ‘Powrót’, aby móc przełączać się pomiędzy wszystkimi wystąpieniami belek.

Belka, kontynuuj

Podobnie do rysowania Polilinii, to narzędzie zachowuje się jak Powtórz belki, ale pozwala użytkownikowi utworzyć przekrój ciągły belki. Należy przyciągnąć do istniejących punktów (np. rzutu 2D) lub po prostu zmienić kierunek myszy i wpisać wartość długości. Następnie, należy nacisnąć klawisz Enter, aby zmodyfikować belki.

Blacha gięta, utwórz zagięcie

Szybkie tworzenie wielu zagięć na blasze giętej w module Blacha trapezowa. Poprzez wskazanie krawędzi blachy, to narzędzie tworzy inną blachę giętą na tej krawędzi z tymi samymi ustawieniami i wymiarami, a następnie dostosowuje rozmiar (za pomocą uchwytów obiektu) i otwiera okno dialogowe, w którym można zmienić kąt zagięcia.

Obiekty modelu

Belka ażurowa z otworami wielobocznymi

Belka ażurowa, utworzona poprzez przecięcie belki na długości belki (kształt przecięcia: sześciobok), staje się szeroko używana ze względu na jej wytrzymałość i wszechstronność. Utwórz prawdziwą reprezentację belki ażurowej w modelu, a następnie, korzystając z wyboru połączenia z Connection Vault i PowerPack, połącz je z innymi elementami. Szczegóły Belki ażurowej mogą być przedstawiane na rysunkach pojedynczej części lub rysunkach elementów warsztatowych; można również prezentować dokładną długość i ciężar w zestawieniu materiałów.

Belka ażurowa z otworami okrągłymi

Podobnie jak belka ażurowa (kształt sześciokątny otworów), również belka ażurowa (kształt kołowy otworów) oferuje wyjątkowe korzyści. To narzędzie umożliwia dokładne modelowanie, wymiarowanie i tworzenie zestawień belki ażurowej (kształt kołowy otworu) w oparciu o wymiary wysokości i otworów, dostępne z katalogów dostawców (w tym profile ArcelorMittal).

Belka z otworami

Narzędzie pozwala na modelowanie belki z otworami, utworzonej ze spawanej belki dwuteowej lub przekroju standardowego; jest ono idealne dla wielu zastosowań, łącznie z zastosowaniami dla potrzeb mechanicznych i elektrycznych. Wystarczy wstawić przekrój i za pomocą okna dialogowego umieścić i dopasować otwory do własnych potrzeb. Podobnie jak dla belek ażurowych, szczegóły belki z otworami można przedstawiać na rysunkach pojedynczych części i na rysunkach elementów warsztatowych; długość i ciężar belki może być dokładnie prezentowany w zestawieniach materiałów.

Połączenie mijankowe

Ta nowa funkcjonalność pozwala na tworzenie połączenia mijankowego dla śrub/otworów/kotew/sworzni, umożliwiając użytkownikowi przełączanie pomiędzy śrubami/otworami/kotwiami/sworzniami bez konieczności ponownego tworzenia wzorca na podstawie innego połączenia. Pracując z pojedynczą blachą lub na kilku elementach, połączenie może być albo prostą linią, albo jednym z 4-ech typów połączenia mijankowego; pozwala to użytkownikowi na tworzenie różnych połączeń.

Połączenia

Styk złożony

Advance PowerPack Styk zlozony 3

To wydajne połączenie działa dla belek spawanych (przekrój dwuteowy + 2 teowniki lub przekrój dwuteowy i teownik) i zostałozaprojektowane, aby móc łączyć 2 belki/słup za pomocą różnych typów połączenia. Dla tego typu połączenia można wybrać typ połączenia (na śruby, spawane lub spawane/na śruby) oraz definiować parametry połączenia: wymiary otworów / blachy, spoiny itp.

 

Żebro złożone

Advance PowerPack Zebro zlozone 2

Dodawanie i modyfikacja wielu żeber dla belki złożonej jest łatwe przy użyciu nowego typu połączenia Belka: Żebro złożone.

Połączenie działa dla spawanych belek złożonych (dwuteownik i 2 teowniki lub dwuteownik i teownik) poprzez dodanie jednego lub wielu żeber wzmacniających profile. Kształty i wymiary żeber są łatwo dopasowywane zgodnie z potrzebami użytkownika.

 

Żebra blach / krat

Advance PowerPack Zebra blach krat 2

Często blachy lub kraty pomostowe, używane na platformach, wymagają usztywnienia. Połączenie “Żebra blach/krat” w PowerPack tworzy żebra z blach lub profili, ułożone równolegle do wybranej krawędzi lub w dowolnym kierunku. Wykorzystując opcje do rozmieszczenia dodatkowych wzmocnień (prostopadle do kierunku głównego), należy umieścić żebra nad lub pod blachą, dodać fazowania na krawędziach, określić parametry warunków przecięcia prostopadłych żeber, dzieląc je lub dodając kontur; narzędzie do definicji żeber pozwala uzyskać w prosty sposób wymagane rozwiązanie.

Połączenie na przecięciu

Advance PowerPack Polaczenie na przecieciu 2

W wielu sytuacjach jest potrzeba połączenia belki lub blachy w wybranym punkcie, w którym przecinają się one z innym elementem konstrukcji; wymaga to zazwyczaj odstępu pomiędzy dwoma elementami konstrukcyjnymi, który wypełniany jest podkładkami z blachy lub profilu. Połączenie: ‘Na przecięciu’ automatycznie oblicza potrzebne grubości i liczbę blach lub wymiary profilu; można również generować dla tego połączenia żebra usztywniające. Możliwe jest wykorzystanie połączenia spawanego oraz połączenia na śruby (otwory na śruby mogą być okrągłe lub podłużne).

Zaczepy / otwory

Advance PowerPack Zaczepy otwory 2

Przepisy bezpieczeństwa lub dobre praktyki wymagają, aby elementy warsztatowe lub duże części były produkowane z dodatkowymi wzmocnieniami otworów/zaczepów po to, by można je było unieść i dostarczyć w odpowiednie miejsce na budowie. Nowa funkcja do definicji zaczepów/otworów, dostępna w programie Graitec PowerPack, automatycznie umieszcza otwory lub zaczepy w środkach ciężkości (COG) liniowych części lub elementów warsztatowych, a dla dużych elementów płaskich (płyt) pozwala wskazać punkt podnoszenia i położenie zaczepów/otworów. Funkcja Zaczepy/otwory jest podstawową funkcjonalnością w zestawie narzędzi programu Advance Steel; szybka definicja parametrów tych elementów jest możliwa poprzez wykorzystanie opcji do definicji kształtu/ rozmiaru otworów lub zaczepów, dodawanie wzmocnień wokół otworu, dostosowanie położenia (góra, dół, prawo, lewo) elementu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się co nowego w GRAITEC Advance PowerPack for Advance Steel, pobierz nasz podręcznik z pełną listą nowości, klikając tutaj.

W celu otrzymania wyceny lub uzyskania więcej informacji o programie PowerPack for Advance Steel, zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij przycisk poniżej.

Wyślij zapytanie   Pobierz wersję testową

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.