Graitec PowerPack for Advance Steel

GRAITEC POWERPACK ADVANCE STEEL DIGI RVB

GRAITEC Advance PowerPack jest wydajnym dodatkiem do programu Autodesk Advance Steel, zaprojektowanym w taki sposób, aby zwiększyć możliwości, wydajność i produktywność użytkownika. Graitec PowerPack wzmacnia funkcjonalność Autodesk Advance Steel poprzez wprowadzenie zestawu unikalnych narzędzi, szablonów oraz połączeń zaprojektowanych w celu przyspieszenia pracy z projektem.

Wykorzystując program GRAITEC Advance PowerPack, użytkownicy będą mieli dostęp do wielu nowych narzędzi i funkcjonalności, dających im przewagę nad konkurencją.

Dzięki narzędziom do szybkiego modelowania (opcje dla belek i blach giętych) oraz nowym funkcjonalnościom programu (profile ażurowe belek, automatyczne szablony), zintegrowanym w nowej, łatwej w użyciu wstążce, korzystanie z programu Autodesk Advance Steel jest prostsze oraz usprawnia proces projektowy konstrukcji.

GŁÓWNE ZALETY POWERPACKS FOR ADVANCE STEEL

 • Narzędzia do szybkiego modelowania

powerpack advance steel modeling

 • PowerPack Conections Vault

powerpack-advance-steel-valut.jpg

 • Platform Cover Creator

powerpack-advance-steel-cover.jpg

 • IGES/STEP Eksport

powerpack-advance-steel-export.jpg

 • Schody i balustrady

powerpack-advance-steel-stairs.jpg

 • Mechanizm synchronizacji

powerpack-advance-steel-synchro.jpg

 PAKIETY POWERPACK FOR STEEL wersja 2023, pobierz pdf.

PAKIETY POWERPACK

Jeśli chcesz dowiedzieć się co nowego w GRAITEC Advance PowerPack for Advance Steel, pobierz nasz podręcznik z pełną listą nowości, klikając tutaj.

powerpack advance steel zalety

W PowerPack for Advance Steel znajdziesz wiele wyjątkowych rozwiązań wspierających Ciebie w codziennym projektowaniu między innymi:

 • Proste tworzenie siatki budowli
 • Automatyzacja generacji kamer dla widoków
 • Eksport modelu lub poszczególnych elementów wysyłkowych/pozycji do brył w SAT, IGES, STEP
 • Dedykowane makra dla schodów i balustrad
 • Multi edycja połączeń

 

TWORZENIE SIATKI BUDOWLI

Teraz tworzenie siatki budowli w Advance Steel jest teraz dużo prostsze. Narzędzie Konwertuj linie na siatki umożliwia przekształcanie istniejących linii, równoległych lub nie, w AS Siatki. Dodatkowo mogą być tworzone Widoki i opcją automatycznej kamery.

 Przykładowa siatka, widok modelu i tworzenie kamery. (Widok modelu i kamera zmieniona na kolor purpurowy, aby podświetlić).

powerpack advance steel siatki

Polecenie znajduje się na wstążce Powerpack, w panelu Tworzenie elementów, jest zgrupowane z kilkoma innymi poleceniami dotyczącymi siatek i tworzenia kamer.

AUTOMATYZACJA GENERACJI KAMER DLA WIDOKÓW

Kreator kamer został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom szybkie tworzenie serii nowych kamer w przestrzeni modelu, pozwala użytkownikowi pozostać w oknie dialogowym i zmieniać parametry dla każdej umieszczonej kamery.

Kamery można umieścić w modelu, w wymaganych lokalizacjach z niezależną kontrolą ich orientacji w oparciu o orientację GUW i standardowe widoki View Cube, z opcją LUW zdefiniowaną przez użytkownika, umożliwiającą umieszczenie w bieżącym układzie LUW.

powerpack advance steel kamery

TWORZENIE SIATEK I POZIOMÓW BUDOWLI

Narzędzie Siatki i Poziomy umożliwia użytkownikowi szybkie tworzenie linii i poziomów siatki w przestrzeni modelu Advance Steel, łącząc się również z opcjami tworzenia widoków modeli i kamer w tych widokach modelu.

powerpack advance steel poziomy

EKSPORT MODELU LUB CZĘŚCI DO PLIKÓW BRYŁOWYCH

Wykorzystując Graitec PowerPack for Autodesk Advance Steel możliwa jest wizualizacja modelu na dowolnej platformie obsługującej pliki bryłowe. Narzędzie Części do brył umożliwia eksport obiektów Autodesk Advance Steel zgrupowanych w elementy wysyałkowe lub pojedyncze części, jako bryły 3D, do osobnych plików z rozszerzeniem *.SAT, *.IGES, *.STEP, *.DWG. Analogicznie narzędzie eksportuj Model do brył umożliwia eksport modelu Autodesk Advance Steel jako bryły 3D do plików o różnych formatach.

powerpack advance steel eksport

Polecenia do szybkiego modelowania - WYDAJNOŚĆ

 • Belka, powtórz
  To łatwe w użyciu narzędzie przyspiesza tworzenie modelu poprzez umożliwienie powtarzania rysowania wielu belek bez konieczności otwierania lub zamykania okna dialogowego Przekrój po każdej belce. Po zakończeniu naciśnij klawisz ‘Powrót’, aby móc przełączać się pomiędzy wszystkimi wystąpieniami belek.
 • Belka, kontynuuj
  Podobnie do rysowania Polilinii, to narzędzie zachowuje się jak Powtórz belki, ale pozwala użytkownikowi utworzyć przekrój ciągły belki. Należy przyciągnąć do istniejących punktów (np. rzutu 2D) lub po prostu zmienić kierunek myszy i wpisać wartość długości. Następnie, należy nacisnąć klawisz Enter, aby zmodyfikować belki.
 • Blacha gięta, utwórz zagięcie
  Szybkie tworzenie wielu zagięć na blasze giętej w module Blacha trapezowa. Poprzez wskazanie krawędzi blachy, to narzędzie tworzy inną blachę giętą na tej krawędzi z tymi samymi ustawieniami i wymiarami, a następnie dostosowuje rozmiar (za pomocą uchwytów obiektu) i otwiera okno dialogowe, w którym można zmienić kąt zagięcia.

 Polecenia do szybkiego modelowania - OBIEKTY MODELU

 • Belka ażurowa z otworami wielobocznymi
  Belka ażurowa, utworzona poprzez przecięcie belki na długości belki (kształt przecięcia: sześciobok), staje się szeroko używana ze względu na jej wytrzymałość i wszechstronność. Utwórz prawdziwą reprezentację belki ażurowej w modelu, a następnie, korzystając z wyboru połączenia z Connection Vault i PowerPack, połącz je z innymi elementami. Szczegóły Belki ażurowej mogą być przedstawiane na rysunkach pojedynczej części lub rysunkach elementów warsztatowych; można również prezentować dokładną długość i ciężar w zestawieniu materiałów.
 • Belka ażurowa z otworami okrągłymi
  Podobnie jak belka ażurowa (kształt sześciokątny otworów), również belka ażurowa (kształt kołowy otworów) oferuje wyjątkowe korzyści. To narzędzie umożliwia dokładne modelowanie, wymiarowanie i tworzenie zestawień belki ażurowej (kształt kołowy otworu) w oparciu o wymiary wysokości i otworów, dostępne z katalogów dostawców (w tym profile ArcelorMittal).
 • Belka z otworami
  Narzędzie pozwala na modelowanie belki z otworami, utworzonej ze spawanej belki dwuteowej lub przekroju standardowego; jest ono idealne dla wielu zastosowań, łącznie z zastosowaniami dla potrzeb mechanicznych i elektrycznych. Wystarczy wstawić przekrój i za pomocą okna dialogowego umieścić i dopasować otwory do własnych potrzeb. Podobnie jak dla belek ażurowych, szczegóły belki z otworami można przedstawiać na rysunkach pojedynczych części i na rysunkach elementów warsztatowych; długość i ciężar belki może być dokładnie prezentowany w zestawieniach materiałów.
 • Połączenie mijankowe
  Ta nowa funkcjonalność pozwala na tworzenie połączenia mijankowego dla śrub/otworów/kotew/sworzni, umożliwiając użytkownikowi przełączanie pomiędzy śrubami/otworami/kotwiami/sworzniami bez konieczności ponownego tworzenia wzorca na podstawie innego połączenia. Pracując z pojedynczą blachą lub na kilku elementach, połączenie może być albo prostą linią, albo jednym z 4-ech typów połączenia mijankowego; pozwala to użytkownikowi na tworzenie różnych połączeń.

Polecenia do szybkiego modelowania - POŁĄCZENIA

 • Styk złożony

Advance PowerPack Styk zlozony 3

To wydajne połączenie działa dla belek spawanych (przekrój dwuteowy + 2 teowniki lub przekrój dwuteowy i teownik) i zostałozaprojektowane, aby móc łączyć 2 belki/słup za pomocą różnych typów połączenia. Dla tego typu połączenia można wybrać typ połączenia (na śruby, spawane lub spawane/na śruby) oraz definiować parametry połączenia: wymiary otworów / blachy, spoiny itp.

 

 

 •  Żebro złożone

Advance PowerPack Zebro zlozone 2

Dodawanie i modyfikacja wielu żeber dla belki złożonej jest łatwe przy użyciu nowego typu połączenia Belka: Żebro złożone.
Połączenie działa dla spawanych belek złożonych (dwuteownik i 2 teowniki lub dwuteownik i teownik) poprzez dodanie jednego lub wielu żeber wzmacniających profile. Kształty i wymiary żeber są łatwo dopasowywane zgodnie z potrzebami użytkownika.

 

 

 •  Żebra blach / krat

Advance PowerPack Zebra blach krat 2

Często blachy lub kraty pomostowe, używane na platformach, wymagają usztywnienia. Połączenie “Żebra blach/krat” w PowerPack tworzy żebra z blach lub profili, ułożone równolegle do wybranej krawędzi lub w dowolnym kierunku. Wykorzystując opcje do rozmieszczenia dodatkowych wzmocnień (prostopadle do kierunku głównego), należy umieścić żebra nad lub pod blachą, dodać fazowania na krawędziach, określić parametry warunków przecięcia prostopadłych żeber, dzieląc je lub dodając kontur; narzędzie do definicji żeber pozwala uzyskać w prosty sposób wymagane rozwiązanie.

 

 

 • Połączenie na przecięciu

Advance PowerPack Polaczenie na przecieciu 2

W wielu sytuacjach jest potrzeba połączenia belki lub blachy w wybranym punkcie, w którym przecinają się one z innym elementem konstrukcji; wymaga to zazwyczaj odstępu pomiędzy dwoma elementami konstrukcyjnymi, który wypełniany jest podkładkami z blachy lub profilu. Połączenie: ‘Na przecięciu’ automatycznie oblicza potrzebne grubości i liczbę blach lub wymiary profilu; można również generować dla tego połączenia żebra usztywniające. Możliwe jest wykorzystanie połączenia spawanego oraz połączenia na śruby (otwory na śruby mogą być okrągłe lub podłużne).

 

 

 • Zaczepy / otwory

Advance PowerPack Zaczepy otwory 2

Przepisy bezpieczeństwa lub dobre praktyki wymagają, aby elementy warsztatowe lub duże części były produkowane z dodatkowymi wzmocnieniami otworów/zaczepów po to, by można je było unieść i dostarczyć w odpowiednie miejsce na budowie. Nowa funkcja do definicji zaczepów/otworów, dostępna w programie Graitec PowerPack, automatycznie umieszcza otwory lub zaczepy w środkach ciężkości (COG) liniowych części lub elementów warsztatowych, a dla dużych elementów płaskich (płyt) pozwala wskazać punkt podnoszenia i położenie zaczepów/otworów. Funkcja Zaczepy/otwory jest podstawową funkcjonalnością w zestawie narzędzi programu Advance Steel; szybka definicja parametrów tych elementów jest możliwa poprzez wykorzystanie opcji do definicji kształtu/ rozmiaru otworów lub zaczepów, dodawanie wzmocnień wokół otworu, dostosowanie położenia (góra, dół, prawo, lewo) elementu.

 

 PAKIETY POWERPACK FOR STEEL wersja 2023, pobierz pdf.

PAKIETY POWERPACK

Jeśli chcesz dowiedzieć się co nowego w GRAITEC Advance PowerPack for Advance Steel, pobierz nasz podręcznik z pełną listą nowości, klikając tutaj.

W celu otrzymania wyceny lub uzyskania więcej informacji o programie PowerPack for Advance Steel,
zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 55 lub kliknij przycisk poniżej.

Wyślij zapytanie   Pobierz wersję testową

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.