CADKON+ RC

Bez nazwy 1

INFORMUJEMY, ŻE JEST JUŻ DOSTĘPNA NOWA WERSJA OPROGRAMOWANIA CADKON+ 2023

Poniżej znajduje się szczegółowy dokument z przeglądem nowości, usprawnień i listą poprawek, pobierz TUTAJ.

CADKON NOWSCI ZDJECIE2

> > > Pobierz instalator CADKON+ 2023

Aby zainstalować wersję 2023, po prostu kliknij w powyższy link i uruchom instalator online. Szczegółowy dokument z informacjami o instalacji produktu i autoryzacji licencji znajdziesz TUTAJ. Zalecamy wykonanie instalacji po otrzymaniu nowej licencji, którą dostarczymy w kolejnym e-mailu - informacje poniżej w sekcji o aktywacji.

SPECJALNA OFERTA

graitec promo cadkon Obszar roboczy 1

 

Do 15 września CADKON+RC kupisz 40% taniej.

Nie czekaj na ostatnią chwilę. Już czas by kupić CADKON+RC.

Kupując CADKON+RC zyskujesz:

 • Stabilny i niezależny program CAD zawierający wbudowane funkcje przyspieszające detalowanie żelbetu
 • Program na licencji wieczystej
 • Darmowe szkolenie z obsługi programu
 • Active plan -  kompleksowa usługa wsparcia technicznego

W celu zakupu prosimy o kontakt tel.12 639 25 55 lub kliknij przycisk poniżej.

Chcę kupić

OPIS PROGRAMU

CADKON+ jest oprogramowaniem z rodziny CAD przeznaczonym do pracy na płasko (2D) oraz w  przestrzeni (3D). Program posiada szereg standardowych narzędzi CAD umożliwiających rysowanie i edytowanie obiektów rysunkowych. Pliki zapisywane są w rozszerzeniu .dwg, które jest w pełni kompatybilne z programem Autodesk AutoCAD®.

CADKON+ RC  jest rozszerzeniem podstawowej wersji programu (CADKON+ Basic). Wersja RC została przystosowana do rysowania i detalowania zbrojenia elementów konstrukcji żelbetowych, czemu służy szereg rozwiązań usprawniających pracę.

CADKON+ RC oferowany przez Graitec przeznaczony jest dla konstruktorów, a przede wszystkim kreślarzy wykonujących dokumentację rysunkową konstrukcji żelbetowych, którzy chcieliby szybciej i sprawniej wykonywać swoją pracę. Główną zaletą programu jest możliwość automatyzacji długotrwałych procesów, czyli wykonywania opisów elementów rysunkowych, detali gięcia prętów zbrojeniowych oraz zestawień stali. Dodatkowym atutem jest możliwość wykonywania zbrojenia typowych elementów (słupy i ściany) przy użyciu makra oraz kopiowania zamodelowanego zbrojenia powtarzalnych elementów konstrukcji. 
W programie możliwe jest utworzenie własnego standardu rysunkowego, a także dostosowanie interfejsu pod własne potrzeby i wymagania (możliwość pracy na wstążkach i paskach narzędzi, definiowanie własnych skrótów klawiszowych oraz możliwość ich przenoszenie pomiędzy stanowiskami komputerowymi). CADKON+ RC jest przyjazny w obsłudze i spełnia narzucone mu wymagania, czego potwierdzeniem są referencje otrzymywane od naszych klientów.

GŁÓWNE CECHY PROGRAMU

Niezależny program do żelbetu
Stworzony specjalnie dla inżynierów i konstruktorów
Zgodny z normami i zasadami projektowania
Automatyczne etykiety i zestawienia stali zbrojeniowej
Automatyczna aktualizacja dokumentacji przy zmianie zbrojenia
Zintegrowany rdzeń CAD kompatybilny z AutoCAD®

Program CADKON+ RC ponadto umożliwia współpracę i wymianę danych z innymi programami (np. Autodesk Revit®), wcześniej utworzony model 3D możemy zaimportować do programu i w łatwy sposób zamodelować zbrojenie poszczególnych elementów.

MicrosoftTeams image 4   MicrosoftTeams image 5  

687fdd62 1f35 6694 e182 364de24591f1   Pełna funkcjonalność CAD - Wszystkie zaawansowane funkcje rysowania, edycji i przeglądania znane z popularnych programów CAD, w tym pełna zgodność z formatem DWG®. Oferuje użytkownikom proste, normalne i ekonomiczne rozwiązanie dotyczące umożliwiające tworzenie i edytowanie rysunków.
 1441cdbb ca0f dbe4 6546 44feb44058e7 1  Zintegrowany model 3D zbrojenia - Wprowadzane zbrojenie na rysunku 2D ma odzwierciedlenie w modelu 3D, który służy jako podstawa do zobrazowania i oceny projektu. Pozwala to na jednoznaczną ocenę ilości użytego zbrojenia. Zmiany wprowadzone w jednym przekroju są automatycznie odzwieciedlane we wszystkich innych przekrojach.
 3e4311ac ea54 4614 c172 82f9a68e3994  Automatyczne zestawienia stali - Automatyczne zestawienia są tabelami dynamicznymi i pokazują aktualnie wykorzystywane zbrojenie w szalunku. Można wybrać raportowanie elementów z całego rysunku, z wybranych elementów lub warstw. Domyślnie tabele są umieszczane na rysunku, ale można je również wyeksportować do programu Excel lub do pliku teksowego.
 biblioteka  Obszerna biblioteka bloków - Program zawiera bibliotekę predefiniowanych kształtów prętów, umożliwiających sprawne detalowanie zbrojenia elementu. W skład biblioteki wchodzą kształty prętów głównych, poprzecznych oraz kształty prętów 3D.
 4005c0f5 cb7c 01a4 8114 6d9f7d40d7c7  Dowolny kształt prętów - Program umożliwia tworzenie dowolnych kształtów prętów za pomocą punktów lub polilinii. W przypadku złożonych konstrukcji dostępne jest wstawianie elementów o zmiennej długości i można rysować w metrach bieżących.
 2e2282eb 40bc 4354 0138 b2eee62b0dff  Opisy, wymiary i etykiety - Pręty zbrojeniowe osadzone w modelu mogą być wyświetlane w każdym przekroju w inny sposób, a także opisywane inaczej. Zawartość opisów jest wypełniana i aktualizowana automatycznie zgodnie z wprowadzonym zbrojeniem. Kształt etykiet można dowolnie definiować, tworząc niestandardową maską na podstawie różnych parametrów zbrojenia.
 0125c633 1951 12d4 fd75 055c6cae89e2  Dostosowywanie programu - Program jest przygotowany tak, aby powstałe rysunki odpowiadały powszechnej praktyce. Jednocześnie zawiera również możliwość dostosowywania wyników zgodnie ze standardem poszczególnych użytkowników. Możliwe jest ustawienie warstw, kolorów, czcionek, wyświetlania wymiarów i zestawień. Wszystkie ustawienia można zapisać do wykorzystania w przyszłości.
 1ae78a45 64cd 7124 c995 29f1d204933e  Zbrojenie siatkami zgrzewanymi - Program umożliwia tworzenie zbrojenia w postaci siatek zgrzewanych. Zawiera rozszerzalną bibliotekę standardowych siatek zbrojeniowych oraz narzędzia umożliwiające ich wstawianie i modyfikowanie, dodatkowo mamy możliwość automatycznej generacji kształtów zastosowanych siatek i ich zestawienia w standardzie dopasowanym do potrzeb użytkownika.

MicrosoftTeams image 7  MicrosoftTeams image 8 

MicrosoftTeams image 6

 

PAKIETY PROGRAMU CADKON+RC

CADKON+ RC dostępny jest w dwóch wariantach:

 • Pakiet „Premium” w skład którego wchodzą podstawowe narzędzia CAD (CADKON+ Basic) oraz dodatkowe narzędzia przeznaczone do modelowania zbrojenia w postaci prętów zbrojeniowych. Są to m.in.:

 1. Definiowanie prętów, które umożliwia rysowanie:
  a) prętów predefiniowanych (są to pręty o wstępnie określonym kształcie, w których jedynie określamy długości poszczególnych segmentów pręta)
  b) pręta o dowolnym kształcie (w tym przypadku kształt pręta określany jest w oparciu o punkty narożne szalunku lub odwzorowuje kształt polilinii)
 2. Funkcje umożliwiające edycję utworzonego zbrojenia (podział pręta, zmiana długości poszczególnych segmentów pręta, edycja rozstawu prętów).
 3. Tworzenie zbrojenia słupa i ściany za pomocą makra.
  Używając tej funkcji znacząco przyspieszamy swoją pracę, ponieważ rysowanie zbrojenia sprowadza się jedynie do określenia wymiarów elementu, parametrów stali, średnic prętów i ich rozstawów w oknie systemowym, po czy program w oparciu o wprowadzone dane generuje płaskie rysunki oraz model 3D zbrojenia.
 4. Etykietowanie prętów ułatwiające opisywanie utworzonego zbrojenia. Opisywać możemy pojedyncze pręty, jak również ich rzędy (np. rozstaw strzemion w belce).
 5. Generowanie dynamicznych tabel i schematów opisujących elementy rysunkowe.
  W programie możemy wygenerować:
  a) Schematy detali gięcia prętów zbrojeniowych, zarówno dla pojedynczego pręta, jak i dla całego rysunku. Program automatycznie wymiaruje każdy detal oraz opisuje go za pomocą etykiety, która tworzona jest w oparciu o numer pozycji.
  b) Tabele zestawcze stali zbrojeniowej, dla pojedynczego elementu (np. słup) lub dla kilku.
  Wygenerowane zestawienie stali zbrojeniowej jest automatycznie aktualizowane przez program po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian na rysunku.

 

 • Pakiet „Ultimate” zawierający wszystkie funkcje wchodzące w skład pakietu „Premium” oraz dodatkowe narzędzia umożliwiające zbrojenie elementów konstrukcji siatkami zgrzewanymi.
  W skład programu w wersji „ultimate” wchodzą:
 1. Obszerna biblioteka siatek dostępnych na naszym rynku, którą możemy modyfikować i poszerzać wedle własnych upodobań.
 2. Narzędzia umożliwiające rysowanie i edytowanie siatek znajdujących się w bibliotece.
 3. Narzędzia generujące kształty i zestawienia siatek zastosowanych na rysunku.

 

REKOMENDACJE I PROJEKTY

realizacje

 

nowy  bok

„Zalety programu: łatwa współpraca z programem Autodesk Revit, możliwość szybkiego opracowywania rysunków wykonawczych elementów żelbetowych, automatyczne zestawienie stali, możliwość szybkiego przygotowania rysunków zbrojeniowych w odpowiedzi na potrzeby trwającej budowy. Ponieważ nie wszystkie elementy były widoczne na etapie opracowania projektu , konieczne jest szybkie projektowanie zbrojenia, które można wydać dopiero po wykonaniu rozbiórek i wyburzeń.”
Izabela Groborz-Musik, Toprojekt

REFERENCJE

CADKON REFERENCJE

Biuro projektowe: toprojekt Marek Wawrzyniak, tutaj.

Biuro projektowe: Konstrukcja: Jota A.i A. Tomaszewscy s.j., tutaj.

active

CADKON Active to kompleksowa usługa wsparcia technicznego, która zwiększa wydajność pracy w zakupionym oprogramowaniu CADKON. W ramach CADKON Active otrzymujesz przez okres jego ważności szeroki zakres korzyści w zakresie aktualizacji, usług i wsparcia technicznego przez profesjonalnie przeszkolonych specjalistów z wieloletnim oś wiadczeniem projektowym bez dodatkowych kosztów.

WYŁĄCZNIE Z CADKON ACTIVE

dostęp do nowo wydawanych wersji
dodatki Service Pack wydawane 1 – 2 rocznie
darmowa licencja domowa
aktualizacja bazy danych
pełny dostęp do filmów instruktażowych
zdalne wsparcie techniczne
szkolenie wdrożeniowe on-line

BROSZURA INFORMACYJNA

                                                                                                                                                                                                                                                                             broszura zdjecie

 

 

 

 

 

POBIERZ BROSZURĘ INFORMACYJNĄ CADKON+RC, tutaj.

NASZ KANAŁ NA YOU TUBE - CADKON4YOU

Dowiedz się więcej o zaletach i funcjach CADKON+ RC

ytOdwiedź nasz kanał na YouTube, link.

   

Wymiana_modelu_3D.png

1. Rysowanie prętów po zadanym kształcie

 Otwór_w_zbrojeniu.png

 2. Wymiana modelu 3D     

1.png

            3. Otwór w zbrojeniu

                                                                                                                                                 

WEBINARIA I PREZENTACJA PROGRAMU

Zapoznaj się z pełną funkcjonalnością programu. Podczas godzinnego spotkania poruszyliśmy zagadnienia:

 • Przegląd funkcjonalności programu
 • Przedstawienie zasad tworzenia rysunku
 • Detalowanie zbrojenia w formie prętów i siatek zgrzewanych
 • Generowanie opisów prętów, detali gięcia i zestawień stali zbrojeniowej
 • Wydawanie gotowej dokumentacji

Webinar jest online. Można oglądnąć go w dowolnej chwili.

baner CADKON WEBINARIA

Dołącz online

Filimiki dotyczące oprogramowania Cadkon+RC znajdziesz również na naszym kanale na Youtube CADKON4YOU, tutaj.

youtube CADKON Obszar roboczy 1

Potrzebujesz więcej informacji? Możesz umówić się na bezpłatną prezentację. Zapraszamy!

Zamawiam prezentację

Pobierz 30-dniową wersję testową. Zarejestruj się na stronie www.cadkon.eu 

Pobierz wersję testową

 NOWA WERSJA CADKON+RC 2023 

Poniżej znajduje się szczegółowy dokument z przeglądem nowości, usprawnień i listą poprawek, pobierz TUTAJ.

CADKON NOWSCI ZDJECIE2

 Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące oprogramowania CADKON+RC, zadzwoń do nas pod numer 12 639 25 55 lub kliknij przycisk poniżej.

Wyślij zapytanie


  CADKON+

Rodzina programów CADKON+ to zestaw intuicyjnych aplikacji umożliwiających tworzenie płaskiej dokumentacji (2D) oraz projektowanie brył przestrzennych (3D). Programy posiadają pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG.

Do rodziny programów CADKON+ oprócz CADKON+RC należą:

CADKON+ BASIC

Cadkon+ BasicCADKON+ BASIC jest skutecznym narzędziem CAD do edycji i przeglądania rysunków, posiada pełną kompatybilność ze wszystkimi formatami DWG.

Zapewnia użytkownikom proste, naturalne i ekonomiczne rozwiązanie umożliwiające tworzenie oraz edycję rysunków.

 

 

Pełna kompatybilność z formatami DWG

Wszystkie funkcjonalności dotyczące rysowania znane z innych programów CAD wraz z odczytem formatu DWG, pracą na warstwach, rzutniami itp.

Pełna obsługa rysunków 2D/3D

Dostępne są wszystkie funkcjonalności pozwalające na tworzenie i modyfikację rysunku. Są to opcje takie jak: linie, polilinie, kopiowanie, przesunięcie, obrót, rozciągnięcie, mierzenie itp.

Środowisko pracy

Można wybrać nowoczesne środowisko pracy w programie wykorzystujące wstążki lub klasyczne środowisko, w którym znajdują się ikony. Skróty klawiaturowe są również dostępne, a dla poleceń programu mogą pojawiać się podpowiedzi.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu CADKON+ BASIC.


CADKON+ ARCHITECTURE

Cadkon+ architectureCADKON+ ARCHITECTURE jest przydatnym narzędziem dla każdego biura projektowego zajmującego się dokumentacją inżynierską wymaganą dla budownictwa. Jego główne zalety to intuicyjność, utrzymanie i przestrzeganie standardów projektowych oraz wsparcie dla elementów budowlanych.

Moduł ten umożliwia praktyczne zastosowanie dla całego procesu projektowania.

 

Zalety oprogramowania CADKON+ ARCHITECTURE to:

 • niezależny moduł przeznaczony do tworzenia dokumentacji inżynierskiej w dziedzinie budownictwa
 • dedykowane dla szerokiego grona kreślarzy
 • obejmuje wszystkie fazy dokumentacji projektowej
 • posiada szeroką bazę standardów rysowania i projektowania
 • proste metody i style rysowania
 • niezależność i szeroka kompatybilność tworzonych rysunków DWG
 • łatwość w edycji zakończonych projektów
 • raporty materiałów i elementów budowlanych w tabelach
 • biblioteka producentów istotnych dla rynku krajowego
 • niezależny silnik CAD kompatybilny z AutoCAD®

Dowiedz się więcej o zaletach oprogramowania CADKON+ ARCHITECTURE, klikając tutaj.


 funkcje cadkon 01 01

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.