Oprogramowanie Idea StatiCa Connection

IDEA StatiCa Connection jest programem służącym do sprawdzania nośności połączeń w konstrukcjach stalowych, po zdefiniowaniu bądź imporcie geometrii węzła z GRAITEC Advance Design, Autodesk Robot, Autodesk Advance Steel lub Autodesk Revit. Siły w połączeniu można zdefiniować ręcznie bądź razem z geometrią węzła (połączenia) zaimportować z GRAITEC Advance Design, Autodesk Robot lub Autodesk Revit.

Program zbliżony jest funkcjonalnie do kalkulatora połączeń Master EC3, ale z nieporównywalnie większą możliwością (praktycznie bez ograniczeń) modelowania geometrii połączenia. Połączenia mogą być definiowane między wieloma elementami dowolnie ustawionymi w przestrzeni względem siebie. Obliczenia / weryfikacja prowadzone są wg Eurokodu.

Projektowanie połączeń stalowych

IDEA StatiCa Connection przeznaczony jest dla projektantów i wytwórców konstrukcji stalowych. Pozwala on efektywnie wykorzystać oprogramowanie GRAITEC w procesie projektowania i produkcji.

Program może być używany w projektowaniu połączeń stalowych dla standardowych obiektów mieszkalnych czy przemysłowych, jak również przy rozwiązywaniu połączeń w mniej typowych, za to zwykle bardziej skomplikowanych obiektach, jak np. konstrukcje off-shore. Weryfikacja połączeń prowadzona jest w oparciu o założenia norm europejskich EC oraz amerykańskich AISC. Prosty interfejs, czytelny sposób wprowadzania i weryfikacji danych oraz przejrzyste raporty obliczeniowe pozwalają na błyskawiczne rozwiązywanie nawet najbardziej skomplikowanych połączeń.

adc product sheet

IDEA StatiCa Connection umożliwia projektowanie i weryfikację dowolnego rodzaju połączenia. Obiekty mogą być spawane, łączone śrubami przy pomocy blach węzłowych, żeber i nakładek. Weryfikowane są również zakotwienia w stopach fundamentowych. Obliczenia pozwalają na precyzyjną weryfikację wytrzymałości, nośności, jak również stateczności poszczególnych elementów. Śruby, spoiny czy betonowe bloki kotwiące sprawdzane są zgodnie z zasadami norm EC lub AISC. W programie dostępna jest biblioteka standardowych przekrojów walcowanych. Profile nietypowe, jak blachownice czy też profile zimnogięte mogą być wprowadzane w sposób parametryczny. IDEA StatiCa oferuje także bogatą bazę szablonów typowych połączeń stalowych. Baza ta może być uzupełniana o rozwiązania stworzone przez użytkownika.

DOWOLNA GEOMETRIA

Nie ma ograniczeń co do liczby i wzajemnego ustawienia profili w analizowanym połączeniu. Nie jest również ograniczona liczba definiowanych w połączeniu wzmocnień i łączników, takich jak blachy, śruby, żebra czy spoiny. Geometria analizowanych połączeń jest determinowana przez wymagania projektu, nie zaś przez ograniczenia programu.

DOWOLNE OBCIĄŻENIA

Analizowane są dowolne siły zdefiniowane przez użytkownika. Weryfikacja uwzględnia interakcję wszystkich elementów połączenia (profili, łączników, żeber) podlegających obciążeniom. Dzięki temu projektant, optymalizując dane rozwiązanie, ma pewność, że jest ono bezpieczne.

SZYBKOŚĆ PRACY

Definicję geometrii, obliczenia, jak również generację dokumentacji można wykonać w niezwykle krótkim czasie. IDEA StatiCa jest dzięki temu niezastąpionym narzędziem w codziennej pracy projektantów i konstruktorów na całym świecie.

Import danych z programów CAD i programów obliczeniowych

IDEA StatiCa Connection  

Programy MES

Połączenie może być modelowane indywidualnie lub importowane z takich programów jak

Importowana jest zarówno geometria połączenia, typy profili jak również wszystkie obciążenia w analizowanym węźle.

Programy CAD

Geometria połączeń może być importowana z takich programów jak

 

IDEA StatiCa Connection  - typy dostępnych analiz

adc product sheet 106

IDEA StatiCa Connection  - przykładowe połączenia

adc product sheet 107

Wypróbuj program IDEA StatiCa Connection.
Skontaktuj się z nami pod numerem +48 12 639 25 00 lub kliknij przycisk poniżej, aby uzyskać dostęp do 14 dniowej wersji testowej.

Wyślij zapytanie   Pobierz wersję testową

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.