1 minute reading time (270 words)

Projektowanie konstrukcji stalowych: złożone połączenia i obróbki do belek zakrzywionych

Projektowanie konstrukcji stalowych: Złożone połączenia i obróbki do belek zakrzywionych

W palecie „PowerPack Połączenia” dostępne są makra dedykowane projektowaniu połączeń z elementów giętych, jakimi w Autodesk Advance Steel są belki zakrzywione. Graitec PowerPack for Advance Steel  pozwala zautomatyzować projektowanie takich połączeń, które użytkownicy mogą utworzyć jedynie stosując tylko standardowe obróbki, co jest dość żmudnym procesem. Poniżej zakładki palety z Graitec PowerPack for Advance Steel wykorzystane w tym artykule:

Obróbka konturów

[Kliknij, aby powiększyć]

Belka belka

Przyłącze "Cięcie do zakrzywionego elementu" przecina prostą belkę AS za pomocą zakrzywionej rury. Precyzja konturu cięcia może być ustawiona z okna dialogowego poprzez wybranie liczby punktów i współczynnika. Polecenie to wymaga wyboru pierwszej belki, która jest cięta na końcu, a następnie wyboru drugiej belki, którą jest zakrzywiona belka rury. W efekcie powstaje docięcie o złożonym kształcie, które dla profili rurowych praktycznie nie możemy wykonać samodzielnie.

Docięcie o złożonym kształcie

[Kliknij, aby powiększyć]

Oprócz tego, połączenie "przecięcie do elementu zakrzywionego" może być użyte do przecięcia blachy za pomocą wygiętej rury. Polecenie wymaga wybrania blachy, która jest cięta na końcu, a następnie wybrania wygiętej belki rury. W połączeniu z innym makrem z PowerPack’a „Połącznie spawane blachy z belką” tworzenie blach węzłowych o złożonym obrysie może być naprawdę proste.

Połączenie spawane blachy z belką

Innym makrem dostępnym w Graitec PowerPack for Advance Steel dla elementów giętych jest połącznie stosowane na głównym elemencie wejściowym, który może mieć dowolny typ profilu, chociaż połączenie zostało zaprojektowane specjalnie dla profili zakrzywionych (belka z polilinii, belka zagięta). Najpierw użytkownik wybiera belkę główną i potwierdza wybór. Następnie użytkownik wybiera belkę drugorzędną i potwierdza wybór. To połączenie może być spawane lub skręcane śrubami.

Zakrzywiona blacha czołowa

[Kliknij, aby powiększyć]

Kliknij na poniższy przycisk, aby zadać pytanie jednemu z naszych ekspertów GRAITEC lub poprosić o wycenę: 

Wyślij zapytanie lub poproś o wycenę

2
Automatyczny eksport plików dokumentacji do Google...
Zbrojenie w programie Autodesk Revit możliwe z BIM...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.