BIM dla konstrukcji stalowych

Przygotowaliśmy dla Ciebie webinar na temat wymiany danych pomiędzy Advance Steel i Advance Design. Możesz go oglądnąć w każdej chwili, klikając w przycisk poniżej.

OGLĄDNIJ WEBINAR

banner bim steel www


v2.gifPodnieś poziom swoich projektów i ciesz się z wyjątkowych korzyści!

 

 

 Advance Design jest kluczem do wykorzystania pełnego potencjału Twoich projektów wykonanych w Advance Steel.

 

 

 

 

Zwiększ wydajność, oszczędź czas!

Advance Design jest wysokiej klasy rozwiązaniem w zakresie modelowania, analizy i optymalizacji konstrukcji stalowych, które integruje wszystkie te procesy w ramach jednego nowoczesnego i łatwego w użyciu interfejsu. Program spełnia najwyższe standardy branżowe mające na celu zwiększenie produktywności i usprawnienie pracy.

Kolejnym aspektem tego rozwiązania jest najlepsza w swojej klasie współpraca i synchronizacja BIM z programem Autodesk Advance Steel. Projektanci stali oraz specjaliści od detali mogą w łatwy sposób eksportować/importować lub synchronizować swoje modele Advance Steel z Advance Design, co pomoże im zadawać obciążenia, sprawdzać poprawność oraz optymalizować profile stalowe już na wstępnych etapach projektu, przed zaangażowaniem inżynierów.

Główne korzyści dla projektantów konstrukcji stalowych:

 Przenoszenie różnych typów połączeń stalowych z Advance Steel do Advance Design.

  • Łatwe mapowanie przekrojów.
  • Dokładne odwzorowanie modelu i szybka synchronizacja wielu elementów dzięki rozbudowanym możliwościom.
  • Przenoszenie geometrycznych właściwości przekroju takich jak np. obrót, mimośrodowość, przesunięcie.
  • Możliwość przenoszenia przekrojów złożonych z Advance Steel do Advance Design (z zachowaniem geometrii oraz parametrów).
  • Przekształcanie fundamentów w podpory,
  • Fundamenty zamodelowane w AS są automatycznie przekształcane w podpory po imporcie modelu do AD.
  • Ten sam sposób modelowania – brak węzłów, wyłącznie obiekty.

 Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o zaletach Advance Design dla użytkownika Advance Steel, kliknij TUTAJ.

 2

  Wyjątkowe środowisko pracy BIM

 W sektorze budowlanym istnieje wiele sposobów podejścia do projektowania i detalowania konstrukcji stalowych. Zazwyczaj wymaga to współpracy pomiędzy inżynierem budowlanym, a producentem stali i jego działem detalowania. Proces ten obejmuje stworzenie koncepcji projektu, w ramach której powstaje projekt schematyczny do analizy. Projekt ten jest ostatecznie wysyłany do detalowania. Procesy te wymagają transferu danych z różnych programów komputerowych i właśnie w tym miejscu „Centrum Transferowe GRAITEC” spełnia swoją rolę, zapewniając połączenie pomiędzy analizą, projektowaniem i detalowaniem.

 

„Centrum Transferowe GRAITEC (GTC)” umożliwia synchronizację wszystkich modeli utworzonych za pomocą oprogramowania Graitec, bez utraty danych i bez konieczności ponownego ich wprowadzania. Narzędzia GTC są wbudowane w oprogramowanie Graitec do analizy i detalowania, a w przypadku Advance Design narzędzia te znajdują się w „BIM Centre” oraz w pakiecie Graitec Powerpack dla Advance Steel (rozwiązanie Autodesk do detalowania stali).

  line1

 

3

Obejrzyj ten film i dowiedz się więcej o wymianie danych pomiędzy
Advance Steel i Advance Design.

 


4  Zrozum & kontroluj swój model!

 Z Advance Steel do Advance Design – Wskazówki i sztuczki!

Praca pomiędzy dwoma różnymi programami może czasami stanowić wyzwanie, ponieważ zazwyczaj są one przeznaczone do dostarczania rozwiązań w ramach swoich obszarów roboczych. Nie inaczej jest w przypadku pracy z Advance Design i Advance Steel. Użytkownicy obu programów powinni modelować w taki sposób, aby uzyskać spójne modele, które później będą analizowane oraz detalowane.  W takich sytuacjach wymagany jest odpowiedni przepływ informacji, który pozwala inżynierowi, projektantowi i specjaliście od detali na wymianę modelu, umożliwiając im wykonanie wymaganych zadań na odpowiednich etapach cyklu projektowego. Oznacza to, że na różnych etapach procesu można wpływać na model, na jego założenia, a także na to w jaki sposób będzie on przenoszony.

 

5W tym celu można wykorzystać proces Centrum Transferowego Graitec (GTC) pomiędzy programami Graitec Advance Design i Advance Steel. Korzystając z narzędzi GTC, użytkownicy mogą przesyłać dane modelu i synchronizować wszelkie zmiany pomiędzy modelami źródłowymi.

Aby wspomóc ten proces i pomóc w osiągnięciu lepszego zrozumienia pomiędzy zaangażowanymi stronami, stworzyliśmy krótki przewodnik „Dobrej wymiany danych pomiędzy Advance Steel i Advance Design”. Dokument ten skupia się na przedstawieniu najlepszych praktyk, które powinny być stosowane przez wszystkich użytkowników
w celu osiągnięcia poprawnej wymiany danych modelowych.

 

line2.png

 

 Advance Design – analiza konstrukcji dla profesjonalistów z branży budowlanej

Advance Design to łatwe w użyciu rozwiązanie do analizy MES konstrukcji, przeznaczone dla inżynierów pracujących w środowisku BIM. Pozwala na projektowanie dowolnego typu konstrukcji, obciążonego w różnoraki sposób. Daje możliwość projektowania i wymiarowania elementów betonowych, stalowych oraz drewnianych. Uwzględnia aktualne normy projektowe, wraz z ich załącznikami krajowymi (Eurokody).

 Advance Design pozwala na uzyskanie doskonałych wrażeń podczas pracy w środowisku BIM. Umożliwia inteligentny, oparty na modelu przepływ pracy. Gwarantuje poprawne odwzorowanie danych geometrycznych i analitycznych poprzez transfer w całym cyklu projektowania. Wyniki analiz są również przechowywane w modelu cyfrowym i stanowią część procesu BIM. Można je na przykład wykorzystać do modelowania zbrojenia w programie Revit. Opcje te otwierają nowe, przełomowe możliwości.

 Skuteczny, prosty w użyciu i obsłudze

Czy jesteś zainteresowany przepływem pracy BIM podczas projektowania stalowych konstrukcji?


Przygotowaliśmy dla Ciebie webinarium na temat wymiany
danych pomiędzy Advance Steel i Advance Design.

Weź udział!

                                                      Już teraz skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem i poproś
o specjalną ofertę!
 REJESTRACJA    KONTAKT

 

 

 

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.