BIM dla infrastruktury - baner

BIM dla infrastruktury

Modelowanie informacji o budynku (BIM) dla infrastruktury może nadal wydawać się pojęciem niejasnym, jako że termin BIM został pierwotnie opracowany dla branży architektoniczno-budowlanej. Łatwo jest wyobrazić sobie model 3D budynku i wszystkie jego komponenty zawarte w określonej strukturze.

BIM dla branży infrastrukturalnejJednak inżynieria lądowa lub projekty infrastrukturalne są zróżnicowane i rozproszone na dużym obszarze geograficznym. W związku z tym BIM dla infrastruktury mógłby zostać zinterpretowany jako budowanie modelu zawierającego informacje dla projektów z zakresu inżynierii lądowej/infrastruktury. „I” w BIM jest najważniejszą częścią procesu projektowego.

Modelowanie informacji o budynku (BIM) rozpoczyna się na etapie planowania i projektowania koncepcyjnego i trwa przez cały cykl życia zasobu. Ważne jest, aby inteligentne informacje nie zostały utracone na różnych etapach w miarę postępu projektu infrastrukturalnego. Autodesk doskonale to rozumie, dlatego też stworzył kolekcję aplikacji oprogramowania specjalnie przeznaczoną dla branży infrastrukturalnej do wykorzystania na etapie planowania, szczegółowego projektowania i budowy projektu BIM.

Rozwiązania Autodesk z zakresu BIM dla infrastruktury zostały opracowane z myślą o wszystkich dyscyplinach w branży inżynierii lądowej, w tym drogowej, kolejowej, kanalizacyjnej i GIS. Narzędzia Autodesk dla infrastruktury pomagają użytkownikowi szybko zidentyfikować potencjalne wyzwania inżynieryjne i umożliwiają efektywne dostarczenie rozwiązania.
 
Dzięki BIM współpraca jest znacznie udoskonalona, dzięki czemu firmy z branży infrastrukturalnej mogą przedstawiać wstępne pomysły projektowe zainteresowanym stronom i planistom, aby mogli wizualnie zapoznać się i ocenić projekt infrastrukturalny.

Narzędzia mają przeznaczone przepływy pracy między sobą. Jako że BIM zwykle wymaga rozwiązania projektowego opartego na modelu, narzędzia Autodesk dla infrastruktury pozwolą Ci z łatwością tworzyć wizualizacje, rysunki i dokumentację na bazie modelu. Model BIM ułatwia zrozumienie projektu i uzyskanie zgody udziałowca. Powinno to zminimalizować ryzyko i koszty związane z projektem.

Do narzędzi Autodesk dla Infrastruktury należą:

Autodesk Infraworks 360

Autodesk Infraworks 360

Infraworks 360 to wizualna platforma do projektowania 3D i komunikacji dla architektów, inżynierów budownictwa, projektantów i planistów. Jest stosowany głównie w fazie planowania projektu.

Modele Infraworks są bogate w dane, a różne wersje proponowanego projektu mogą być zawarte w jednym modelu. Model Infraworks może łączyć dane z wielu źródeł w celu wyświetlania, analizowania, udostępniania i zarządzania informacjami, co umożliwi podejmowanie lepszych decyzji opartych na wiedzy.

Autodesk AutoCAD Civil 3D

Autodesk AutoCAD Civil 3D

AutoCAD Civil 3D to oprogramowanie dla inżynierów lądowych do projektowania, analizy i tworzenia dokumentacji, zgodnie z ideą BIM.

Jest używany przede wszystkim w fazie planowania projektu i szczegółowego projektowania. Użytkownikom programu AutoCAD łatwo jest się przestawić na AutoCAD Civil 3D, ponieważ oba programy zbudowane są na platformie AutoCAD. AutoCAD Civil 3D jest dynamiczny, dzięki czemu, kiedy wprowadzasz zmiany, projekt jest aktualizowany w czasie rzeczywistym. Zapewnia to zwiększenie wydajności dostarczania projektów.

Autodesk Navisworks

Autodesk Navisworks

Navisworks to program do weryfikacji projektów dla architektów, inżynierów i specjalistów budowlanych, który umożliwia wszystkim stronom zainteresowanym weryfikację zintegrowanych modeli i danych, aby uzyskać lepsze zrozumienie i kontrolę nad rezultatem projektu.

Zasadniczo program ten jest używany w fazie szczegółowego projektowania i budowy projektu. Funkcje Navisworks obejmują wykrywanie kolizji, symulację 4D i 5D oraz możliwość łączenia modeli projektowych. Navisworks jest kompatybilny z wieloma aplikacji firm trzecich, umożliwiając tworzenie wspólnych modeli, co jest kluczowym elementem BIM.

Rozwiązania Autodesk dla Infrastruktury są również kompatybilne z wiodącym w branży oprogramowaniem Autodesk dla architektów i producentów dla prawdziwej integracji modelu BIM.

Wdrożenie rozwiązań BIM dla infrastruktury zapewni Twojej firmie przewagę konkurencyjną, umożliwiając bardziej wydajny proces projektowy i zwiększając rentowność.

Jeśli Twoja firma działa w branży infrastrukturalnej i chcesz zwiększyć współpracę, poprawić produktywność i zwiększyć potencjał zysku w tym rozwijającym się sektorze, skontaktuj się z nami, aby omówić Twoje potrzeby związane z BIM z jednym z naszych ekspertów.

W celu uzyskania więcej informacji lub otrzymania wyceny programów, zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij przycisk poniżej.

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.